SILVER & METAL / Silver / Gräddkanna 5784407
nr 578 4407
Gräddkanna
+ sockerskål + plate, silver, 20th century,
+ sockerskål + fat, silver, 1900-tal
300
SEK 300
Monday April 20 2009
at 18:04:07
19/4 21:31:49
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver